Temat:


Plomby zabezpieczające - łatwy sposób na niełatwego klienta

Data ostatniej modyfikacji: 01.06.2023 r.

Plomby zabezpieczające - łatwy sposób na niełatwego klienta

 

Niejednemu z nas zdarzyło się natrafić na produkt, co do którego mięliśmy wątpliwości typu: "Czy na pewno nikt przed nami go nie otwierał"? No i co robić, aby nasz produkt - kosmetyki, perfumy lub elektronika - dawał klientom poczucie zakupu produktu faktycznie nowego? Rozwiązaniem są wszelkiego rodzaju plombowe naklejki zabezpieczające. Są to zazwyczaj etykiety samoprzylepne, których odklejenie od zabezpieczonego towaru jest niemożliwe bez uszkodzenia opakowania lub samej plomby. Choć czasem wystarczy zastosowanie zwykłej przeźroczystej naklejki, to jednak większość producentów woli stosować zabezpieczenia wykonane ze specjalnej folii.

 

Plomby samoprzylepne, jako źródło gwarancji bezpieczeństwa produktu

Chcąc uzyskać skuteczną ochronę naszego produktu przed dostępem osób niepowołanych, musimy zastosować odpowiednie zabezpieczenie. Na rynku można znaleźć wiele rozwiązań. Jednym z nich są etykiety plombowe. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że dają nam wizualną gwarancję przy choćby najmniejszej próbie ingerencji w daną zawartość. Wystarczy nakleić plombę na powierzchni dwóch płaszczyzn produktu. Staje się ona wtedy ostrzeżeniem dla niepowołanych użytkowników lub też sygnałem dla producenta czy serwisanta o naruszeniu. Drukarnia Cyfrowo.com.pl oferuje szereg materiałów, na których mogą być drukowane plomby gwarancyjne. Istotną kwestią jest również dobór specjalistycznego kleju, dostosowanego do potrzeb naszego produktu, który zagwarantuje dobrą przyczepność i odporność. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na naklejki gwarancyjne typu VOID - jest to najlepsza folia do wykonywania plomb gwarancyjnych.

 

Co to jest folia VOID? 

Folia VOID to najpopularniejszy rodzaj folii zabezpieczającej. Wykonuje się z niej plomby, które w najlepszy sposób zabezpieczając produkt przed nieuprawnionym otwarciem. Wspomniana folia posiada specjalny klej, który po zerwaniu plomby pozostawia na produkcie trudne do usunięcia resztki. Właśnie te resztki kleju mają kształt powtarzającego się napisu VOID (oznaczającego w języku angielskim coś nieakceptowalnego). Resztki te bardzo trudno usunąć, a już w ogóle niemożliwe jest ponowne przyklejenie plomby. Tak zabezpieczony produkt nawet jak miał gwarancję, to właśnie ją stracił.

Folia VOID jest wielowarstwowym, bardzo wytrzymałym produktem. Opisany wyżej klej posada bardzo dużą siłę adhezji, przez co ukrycie ingerencji w wewnętrzne partie towaru, czy sprzętu jest właściwie niemożliwe, nawet gdy resztki kleju zostaną całkowicie usunięte.

 

Plomba zabezpieczająca z nadrukiem, jako naklejka reklamowa

Decydując się na zastosowanie plomby zabezpieczającej możemy zyskać gwarancję nienaruszalności naszego produktu, ale również uczynić ją dodatkową powierzchnią pod reklamę lub personalizację. Druk cyfrowy naklejki w formie plomby daje nam możliwość, otrzymania pojedynczych etykiet bardzo zróżnicowanej wielkości, dostosowanych do najbardziej wyszukanych potrzeb, jak choćby zabezpieczenie ważnej korespondencji, dokumentów w kancelarii, czy zabezpieczenie opakowań z wszelkiego rodzaju środkami chemicznymi. Druk cyfrowy pozwala umieszczać dowolną, pełnokolorową grafikę, numerację, czy innego typu oznaczenia. Dzięki temu plomba gwarancyjna stanie się również przyciągającą uwagę reklamą. 

W razie jakichkolwiek wątpliwości mogą skontaktować się Państwo z jednym z naszych opiekunów handlowych. Z pewnością rozwieją oni wszelkie wątpliwości. Jeżeli będzie trzeba, wyślą próbki wydruków, a nawet zaproszą do naszej siedziby, aby wspólnie pochylić się nad problemem, a nawet porozmawiać z jednym z doświadczonych operatorów.

 

FAQ:

1. Jak zrobić plombę gwarancyjną?
Najlepszym rozwiązaniem jest zlecić druk plomb gwarancyjnych profesjonalnej firmie poligraficznej. Użyta w produkcji folia będzie posiadać specjalną warstwę klejową. Po oderwaniu plomby warstwa ta częściowo pozostawi na przedmiocie ślad w kształcie napis "VOID" (czyli w wolnym tłumaczeniu "unieważniona" [w odniesieniu do utraconej w ten sposób gwarancji] ). Dodatkowo ponowne naklejenie plomby nie będzie możliwe.

2. Co to znaczy VOID w przypadku plomb gwarancyjnych?
"VOID" czyli w wolnym tłumaczeniu "unieważniona". Chodzi tu oczywiście o gwarancję, która zostaje unieważniona w momencie zerwania plomby.

3. Jak wykonać plombę gwarancyjną ze zmiennymi numerami?
Aby wykonać plomby gwarancyjne ze zmiennymi danymi (np. innymi numerami), należy wysłać do drukarni wraz z plikiem graficznym informację, w jakim przedziale ma zawierać się numeracja (np. od 1 do 1000) lub samodzielnie przesłać najlepiej jeden plik PDFa zawierający określoną ilość podstron, gdzie każda podstrona będzie zawierała grafikę już z naniesioną personalizacją.


↵   Powrót do listy artykułów