Opcje dodatkowe dla etykiet samoprzylepnych


↵   Wróć do kalkulatora etykiet

↵   Jak przygotować plik etykiet samoprzylepnych

↵   Podłoża do druku etykiet samoprzylepnych

 

 

Hot-Stamping

Jako prawdopodobnie jedyna firma w Polsce oferujemy możliwość wykonania usługi Hot-Stampingu już od dosłownie 1 sztuki. Uszlachetnienie to pozwala na tłoczenie wybranych elementów błyszczącą folią złotą, srebrną lub czerwoną (folie innego koloru dostępne na zamówienie), nadając etykiecie niepowtarzalny, ekskluzywny charakter. Do wykonania Hot-Stampingu konieczne jest zamówienie matrycy. Czas wykonania matrycy wynosi od 5 do 8 dni roboczych, a koszt to 250 zł netto. Dzięki stosowanym materiałom, matryce są niemal wieczne. Jeżeli nie zmienią Państwo tłoczonej grafiki, jej wielkości, wielkości samej etykiety i umiejscowienie tłoczonego elementu na etykiecie, to matryca służyć będzie Państwu przez wiele lat. Po zakończonym zleceniu matrycę możemy opisać i zachować w naszych zbiorach lub odesłać do Państwa razem z zamówionym nakładem. Jeżeli nie zaznaczą Państwo tego na zleceniu, matryca zostanie domyślnie w naszych zbiorach. Koszt samego tłoczenia zależny jest od specyfikacji zlecenia. W celu wykonania wyceny potrzebujemy otrzymać do wglądu projekt wraz z podaną informacją o wymiarze etykiety oraz nakładzie. Etykiety, które tłoczymy za pomocą Hot-Stampingu dostarczane są do Państwa w postaci małych arkuszy zbiorczych (wielkość arkusza zależy jest od wielkości etykiety i z reguły nie przekracza formatu A4). Nie ma możliwości przygotowania etykiet z Hot-Stampingiem pod aplikację automatyczną.

Etykiety z Hot-Stampingiem wydrukowane są na specjalnej folii PCV. Folia ta występuje w odmianie błyszczącej i matowej. Przed realizacją zachęcamy do zamówienia próbek folii.

 

Uwagi dla projektanta:

  • małe elementy np. czcionki muszą mieć wielkość co najmniej 10 pkt. (zalecamy 15 pkt.), a linie co najmniej grubość 0,25 mm (zalecamy 0,5 mm);
  • Odległość między elementami powinna wynosić minimum 2 mm (zalecamy 3 mm);
  • Plik należy przesłać w formacie PDF, a wzór tłoczenia należy przygotować na osobnej podstronie;
  • Maksymalna wielkość tłoczenia to 90 x 190 mm.

 

Metalizacja

Metalizacja jest nowoczesną metodą uszlachetniania etykiet samoprzylepnych poprzez cyfrowe nanoszenie połyskliwej folii metalicznej. Technologia ta przypomina uzyskanym efektem technologię Hot-Stampingu. Nie ma tu jednak potrzeby wykonywania matrycy, co umożliwia wybiórcze uszlachetnianie etykiet w nakładzie już od 1 sztuki, bez dodatkowych kosztów początkowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu Metalizacja jest nieco tańszą i szybszą technologią aniżeli Hot-Stamping. Dostępne od ręki kolory to błyszczące złoto, srebro i czerwony. Metalizowany element nie jest wtłoczony, lecz naniesiony na płasko. Etykiety dostarczane są na arkuszu. Nie ma możliwości przygotowania rolek pod klejenie przez automat. Koszt metalizacji zależy od specyfikacji zlecenia. Przed realizacją zachęcamy do zamówienia próbek metalizacji. Kalkulator do wykonania wyceny oraz więcej informacji znajdą Państwo tutaj.

 

Arkuszowanie

Arkuszowanie jest usługą docięcia naklejek na mniejsze arkusze zbiorcze lub nawet na pojedyncze sztuki. W takim wypadku otrzymują Państwo naklejki nacięte po obrysie wg przesłanego pliku, a dodatkowo docięte na łatwe w kolportażu arkusze.

Uwaga! Ze względu na niską gramaturę papieru podkładowego, cięte arkusze mogą nieznacznie różnić się wielkością między sobą. Nie wpływa to jednak negatywnie na wygląd i wymiar samej naklejki. Usługę można skalkulować samodzielnie przy okazji kalkulacji etykiet na rolce. 

 

↵   Wróć do kalkulatora etykiet