Opcje dodatkowe dla etykiet samoprzylepnych


↵   Wróć do kalkulatora etykiet

↵   Jak przygotować plik etykiet samoprzylepnych

↵   Podłoża do druku etykiet samoprzylepnych

 

 

Hot-Stamping

Jako prawdopodobnie jedyna firma w Polsce oferujemy możliwość wykonania usługi Hot-Stampingu już od dosłownie 1 sztuki. Uszlachetnienie to pozwala na tłoczenie wybranych elementów błyszczącą folią złotą, srebrną lub czerwoną (folie innego koloru dostępne na zamówienie), nadając etykiecie niepowtarzalny, ekskluzywny charakter. Do wykonania Hot-Stampingu konieczne jest zamówienie matrycy. Czas wykonania matrycy wynosi od 5 do 8 dni roboczych, a koszt to 250 zł netto. Dzięki stosowanym materiałom, matryce są niemal wieczne. Jeżeli nie zmienią Państwo tłoczonej grafiki, jej wielkości, wielkości samej etykiety i umiejscowienie tłoczonego elementu na etykiecie, to matryca służyć będzie Państwu przez wiele lat. Po zakończonym zleceniu matrycę możemy opisać i zachować w naszych zbiorach lub odesłać do Państwa razem z zamówionym nakładem. Jeżeli nie zaznaczą Państwo tego na zleceniu, matryca zostanie domyślnie w naszych zbiorach. Koszt samego tłoczenia zależny jest od specyfikacji zlecenia. W celu wykonania wyceny potrzebujemy otrzymać do wglądu projekt wraz z podaną informacją o wymiarze etykiety oraz nakładzie. Etykiety, które tłoczymy za pomocą Hot-Stampingu dostarczane są do Państwa w postaci małych arkuszy zbiorczych (wielkość arkusza zależy jest od wielkości etykiety i z reguły nie przekracza formatu A4). Nie ma możliwości przygotowania etykiet z Hot-Stampingiem pod aplikację automatyczną.

Etykiety z Hot-Stampingiem wydrukowane są na specjalnej folii PCV. Folia ta występuje w odmianie błyszczącej i matowej. Przed realizacją zachęcamy do zamówienia próbek folii.

 

Uwagi dla projektanta:

  • małe elementy np. czcionki muszą mieć wielkość co najmniej 10 pkt. (zalecamy 15 pkt.), a linie co najmniej grubość 0,25 mm (zalecamy 0,5 mm);
  • Odległość między elementami powinna wynosić minimum 2 mm (zalecamy 3 mm);
  • Plik należy przesłać w formacie PDF, a wzór tłoczenia należy przygotować na osobnej podstronie;
  • Maksymalna wielkość tłoczenia to 90 x 190 mm.

 

 

Arkuszowanie

Arkuszowanie jest usługą docięcia naklejek na mniejsze arkusze zbiorcze lub nawet na pojedyncze sztuki. W takim wypadku otrzymują Państwo naklejki nacięte po obrysie wg przesłanego pliku, a dodatkowo docięte na łatwe w kolportażu arkusze.

Uwaga! Ze względu na niską gramaturę papieru podkładowego, cięte arkusze mogą nieznacznie różnić się wielkością między sobą. Nie wpływa to jednak negatywnie na wygląd i wymiar samej naklejki. Usługę można skalkulować samodzielnie przy okazji kalkulacji etykiet na rolce. 

 

 

↵   Wróć do kalkulatora etykiet