Blog

BLOG

... czyli kilka subiektywnych słów o poligrafii

 

 

Jakie są nośniki reklamy? - rodzaje i przykłady

Data publikacji: 05.04.2024 r.

Nowoczesny biznes wbrew obiegowej opinii dalej rządzi się starymi prawami – liczy się generowanie jak największych wpływów oraz jego jak największa rozpoznawalność, i to zarówno w sieci (jak w e-commerce), jak i „na żywo”. Nośniki reklamy w ręku każdego przedsiębiorcy stanowią cenne narzędzie, dzięki któremu mogą w wybrany przez siebie sposób budować swoją przyszłość i identyfikację wizualną. Dowiedz się, jakie są nośniki reklamy, poznaj ich przykłady oraz najczęstsze zastosowania!

Czytaj dalej...

 

 

 

Jak zaprojektować i wydrukować okrągłe naklejki?

Data publikacji: 24.10.2023 r.

W ostatnim czasie coraz więcej firm i indywidualnych użytkowników decyduje się na wykorzystanie okrągłych naklejek w celach marketingowych, dekoracyjnych czy informacyjnych. Ich popularność wynika z uniwersalności formy, łatwości adaptacji do różnych kontekstów oraz możliwości twórczego wykorzystania przestrzeni, co pozwala na szerokie zastosowanie. W związku z tym coraz częściej pojawiają się pytania – jak zaprojektować i wydrukować okrągłe naklejki? Dlaczego naklejki w kształcie koła cieszą się większą popularnością? I czy łatwo dopasować naklejki okrągłe do każdego rodzaju opakowania?

Czytaj dalej...

 

 

 

Metody uszlachetniania druku

Data publikacji: 24.10.2023 r.

Uszlachetnianie druku to różnego rodzaju techniki i procesy stosowane po wykonaniu wydruku głównego, które mają na celu podniesienie estetyki i funkcjonalności wydrukowanego materiału. Uszlachetnienia mogą wprowadzić do projektu dodatkowy efekt wizualny, dotykowy lub funkcjonalny, sprawiając, że wydruk wyróżnia się na tle innych oraz jest trwalszy. Jakie są popularne techniki uszlachetniania druku? Jakie metody wpływają ostatecznie na jego wygląd? I w jakich branżach stosuje się najczęściej uszlachetnianie druku?

Czytaj dalej...

 

 

 

Personalizacja wydruków sposobem na zwiększenie sprzedaży

Data publikacji: 25.09.2023 r.

Wiele produktów poligraficznych takich jak ulotki, katalogi, foldery czy etykiety samoprzylepne produkuje się w dziesiątkach tysięcy, są one anonimowe i masowo rozdawane potencjalnym klientom. Produkty takie jak najbardziej spełniają swoją rolę i są chętnie zamawiane szczególnie w wysokonakładowym druku offsetowym. Ich cena jednostkowa jest stosunkowo niska i dzięki temu można dotrzeć do jak największej ilości odbiorców. Co jednak jeżeli chcemy aby nasze materiały trafiały do odbiorców w sposób bardziej celowany.

Czytaj dalej...

 

 

 

Metalizacja, czyli złocenie wybiórcze od 1 sztuki

Data publikacji: 25.09.2023 r.

Zamawiając realizację druków, wiele osób zastanawia się, jak podnieść prestiż swojej firmy odpowiednio dobranymi produktami poligraficznymi i ich uszlachetnieniami. Jedną z opcji, która dodaje blasku drukowanym wizytówkom, zaproszeniom, voucherom, okładkom katalogów czy etykietom jest wybiórcze pokrycie niektórych elementów projektu srebrną lub złotą błyszczącą folią metaliczną.

Czytaj dalej...

 

 

 

Jak powinna wyglądać profesjonalna wizytówka i gdzie ją wydrukować?

Data publikacji: 21.09.2023 r.

Zastanawiałeś się kiedyś, jak wygląda wizytówka idealna? W erze, gdy komunikacja przenosi się głównie do świata online, tradycyjna wizytówka wciąż może robić wrażenie i przyciągać uwagę. Dlatego odpowiednie skonstruowanie tego niewielkiego kawałka papieru ma ogromne znaczenie. Aby w pełni zrozumieć, jak powinna wyglądać wizytówka, musisz pomyśleć o niej jako o narzędziu, które działa na Twoją korzyść w każdej sytuacji biznesowej. Wizytówka to nie tylko kawałek kartki z naszymi danymi kontaktowymi. To pierwsze wrażenie, osobista marka i sposób, w jaki prezentujemy siebie i swoją firmę. Wymiana wizytówek podczas spotkania to ważny element budowania relacji biznesowych. Jak zatem powinna wyglądać profesjonalna wizytówka firmowa?

Czytaj dalej...

 

 

 

Rodzaje papieru – jak wybrać papier o odpowiednich właściwościach?

Data publikacji: 17.08.2023 r.

Jakość wydruku cyfrowego jest zależna przede wszystkim od maszyn drukujących, lecz nie tylko. Równie istotne są rodzaje papieru, które należy bezwzględnie i ściśle dopasować do charakterystyki wydruku oraz oczekiwań względem szczegółowości, kolorystyki i trwałości. Podział papierów ze względu na gramaturę, materiał przeważający w jego składzie czy sam sposób produkcji sprawia, że każdy rodzaj papieru czymś się różni. Ciężko także o połączenie w jednym wariancie wyłącznie samych zalet – te zależą bowiem głównie od wymagań zleceniodawcy.

Czytaj dalej...

 

 

 

Jak zrobić dobry plakat reklamowy — poradnik krok po kroku

Data publikacji: 19.06.2023 r.

Chociaż kampanie marketingowe przewidują dzisiaj przede wszystkim wykorzystanie innowacyjnych nośników cyfrowych, to klasyczna reklama zewnętrzna wciąż cieszy się ogromną popularnością – jako forma uzupełniająca całą strategię. Chcesz wiedzieć, jak zrobić plakat krok po kroku, aby przyciągał uwagę potencjalnych odbiorców, zawierał niezbędne informacje i był atrakcyjny wizualnie? Dowiedz się, jak zrobić plakat do druku, aby miał odpowiednią grafikę, format i dobrze dobrane parametry.

Czytaj dalej...