DRUK KSIĄŻEK

 

Drukarnia CYFROWO.COM.PL oferuje profesjonalną usługę druku książek. Dbamy o najwyższą jakość połączoną z szybkim wykonaniem. Dysponujemy szerokim i nowoczesnym parkiem maszynowym dostosowanym do druku niskonakładowego. Zapewniamy w pełni indywidualny projekt. Produkcja jest wielokrotnie kontrolowana, by zadbać o całkowitą satysfakcję naszego klienta.

 

Wybierz rodzaj oprawy

Sam skomponuj dokładnie taki produkt, jaki potrzebujesz. Zacznij od wyboru oprawy. Zostaniesz przeniesiony do kalkulatora, gdzie będziesz mógł samodzielnie wykonać wycenę.

 

Druk cyfrowy książki

Książka to nie tylko treść – choć to najistotniejszy jej element, komfort czytania zależy od druku. Rodzaj papieru, oprawy czy format mają ogromne znaczenie w wygodnym użytkowaniu. Tak samo słynna okładka, która przyciąga czytelnika. Solidna książka to już połowa sukcesu. Jak właściwie przebiega druk cyfrowy książek?

Cyfrowy druk książek opiera produkcję na danych przesyłanych komputerowo. To oszczędzi nam przygotowań niezbędnych w przypadku drukowania offsetowego. Czym to skutkuje? Dzięki temu krótkie serie druku książek są po prostu opłacalne. Wystarczy regularnie dodrukowywać produkty wraz z rosnącym zapotrzebowaniem. W ten sposób prawdopodobnie nie przepłacimy. Nie wydamy również ani grosza na przechowywanie książek w magazynie.

Co więcej, wydruk książki w sposób cyfrowy pozwala na proste i szybkie dokonywanie zmian w pliku, na podstawie którego przebiega drukowanie książek. W serii istnieje również możliwość wprowadzenia modyfikacji tekstowych czy graficznych. Dzięki temu poszczególne produkty mogą mieć swój indywidualny wygląd.

 

Druk książki – cena

Ile kosztuje wydrukowanie książki? Oferujemy tani druk cyfrowy książek, który spełnia oczekiwania Klientów. Cenę produktu mogą Państwo sprawdzić już teraz. Wystarczy, że zostanie wypełniony kalkulator druku książek. Należy jedynie uzupełnić informacje na temat zamówienia. Co trzeba wiedzieć, by określić koszt druku książki?

Podstawa to nakład i tryb realizacji zamówienia. Podane ceny dotyczą od 25 do 500 sztuk. Dlaczego? Drukujemy w małych nakładach – w tym specjalizują się nasi pracownicy, jak i do tego przystosowane są maszyny. Jeśli jednak potrzebują Państwo druku książki na większą skalę – prosimy o kontakt. Wykonamy druk książek do 2000 sztuk. Jak wygląda podział pod względem realizacji zamówienia?

 • tryb ekonomiczny – na realizację wyznaczone zostało 12 dni roboczych;
 • tryb standardowy – zamówienie zostanie zrealizowane w przeciągu 7 dni roboczych;
 • tryb ekspresowy – druk książek zakończy się w ciągu 3 dni roboczych.

Aby kwota była dokładna, należy skonfigurować ustawienia kalkulatora. Wystarczy zaznaczyć odpowiedni format netto, papier, uszlachetnienie okładki, kolorystykę, oprawę i liczbę stron.

 

Jak wydrukować książkę i dlaczego warto?

Wydruk książek w odpowiedniej drukarni nie wymaga wiele od autora. Jeśli wybiorą Państwo naszą drukarnię cyfrową, jedyne co należy przygotować, to:

 • materiał w postaci danych komputerowych;
 • wybraną liczbę egzemplarzy;
 • typ papieru i gramatury;
 • preferowany format książki;
 • rodzaj okładki (pokrycie folią matową lub błyszczącą);
 • sposób oprawy (w oprawie miękkiej klejonej – po długim lub krótkim boku).

To wystarczy, by rozpocząć druk książek od zaraz. Dzięki temu mogą Państwo dzielić się swoją twórczością z innymi – jednocześnie budując autorytet. To możliwość wydania książki przez początkujących w tej dziedzinie. Druk cyfrowy książki pomoże zebrać pierwszą grupę odbiorców czy zainteresować swoim dziełem innych. To samo dotyczy potencjalnych klientów – książka to świetny zabieg marketingowy dla firm. Dzięki niej wizerunek przedsiębiorstwa i jego reputacja rośnie. To znak, że mamy do czynienia z profesjonalistami, którzy znają się na tym, co robią.

 

Wydrukuj książkę – self-publishing

Drukowanie książki własnego autorstwa pozwoli zostać jednocześnie jego wydawcą. To bardzo przedsiębiorczy pomysł – wszelkie przychody z jej sprzedaży należą do autora. To rozwiązanie dla ambitnych, którzy nie boją się stawiać sobie wyzwań. Druk cyfrowy książki jest częstym wyborem tych, których pomysł został odrzucony przez wydawnictwo.

Determinacja do wydania własnego dzieła popłaca – jeśli w dodatku zadbamy o odpowiedni marketing. Samodzielny wydruk książek sprawi, że zyskamy opinię zaradnego autora. Warto wybrać naszą drukarnię, która nie tylko pomoże w całym procesie, a również proponuje usługę w konkurencyjnych cenach.

 

Druk książek – szeroki wybór

Drukowanie książek nie narzuca ograniczeń. Sami mogą Państwo dokonać wyboru – papier, okładka czy grzbiet książki – wszystko zależy od Państwa wizji. Książki drukujemy często w oprawie klejonej w formie czarno-białej. Na naszej witrynie można jednak znaleźć również strony kolorowe czy książki w oprawie zeszytowej oraz oprawie spiralnej. Zamawiając wzornik, mogą Państwo ułatwić sobie wybór rodzaju papieru. Znajduje się w nim między innymi:

 • papier powlekany;
 • papier niepowlekany;
 • papier offsetowy;
 • papier kredowy;
 • papier ekologiczny;
 • papier satynowy;
 • papier magnetyczny;
 • papier ozdobny.

Przy wyborze warto brać pod uwagę ich gramatury. Klienci często decydują się na papier, który posiada wysoką nieprzeźroczystość. Drukowanie książek będzie zawsze najwyższej klasy, niezależnie od wybranego rodzaju papieru. Poza wzornikiem – do dyspozycji naszego Klienta jest doradca, który z chęcią doradzi lub opowie więcej o papierach powlekanych czy offsetowych. Inne materiały, które można znaleźć we wzorniku to również tapety, folie, plastiki i inne tworzywa wykorzystywane przy druku.

 

Drukowanie książek w CYFROWO.COM.PL

Książki w oprawie klejonej miękkiej lub oprawie zeszytowej? Format A5 czy A4? Ilustracje bądź ich brak? Podołamy każdej wizji. Nasz nowoczesny park maszynowy obsługiwany przez wykwalifikowanych pracowników wykona każdy druk książek. Posiadamy również własne studio graficzne. Skorzysta z niego każdy, kto potrzebuje profesjonalnego projektu.

Drukarnia książek CYFROWO.COM.PL działa już od 2005 roku. Nasze usługi łączy więc doświadczenie i najlepsze na rynku maszyny. Posiadamy wiele maszyn, co minimalizuje prawdopodobieństwo opóźnień w wykonaniu zlecenia. Jeśli wystąpią jakiekolwiek zakłócenia pracy – druk książek kontynuowany jest na innym urządzeniu. W dodatku każda z maszyn poddawana jest wielokrotnym testom.

Nasza linia produkcyjna została inteligentnie zaprojektowana na potrzeby odpowiedniej elastyczności pracy. W trakcie druku książek możemy dokonać zmian, które w innych przypadkach wymagałyby zwiększenia kosztów i czasu produkcji. Nie tylko modyfikacje, ale również skrócenie okresu oczekiwania jest jak najbardziej możliwe. W naszej drukarni książek stawiamy czoła największym wyzwaniom. Nie straszne nam również skomplikowane projekty. Wydruk książki w CYFROWO.COM.PL to atrakcyjne ceny i fachowa usługa.

 

Oprawy przy druku książki

Jaki sposób oprawy książki będzie najlepszy? Jakie są nasze możliwości? Czym jest książka w oprawie klejonej? Jaka jest różnica między okładką a oprawą? Druk książek może być wykonany w oprawie miękkiej klejonej, szytej czy spiralnej. Oprawa to jednak nie okładka. Składa się ona z okładki wykonanej w osobnym procesie technologicznym i papierowego wkładu. To znaczy, że okładka jest elementem oprawy. A więc:

 • oprawa miękka – to miękka okładka i papierowy wkład. Jest tańszym rozwiązaniem. Wykorzystuje arkusz grubszy i twardszy niż środek książki. Jest elastyczna, lżejsza i poręczniejsza. Niestety okładki w takiej oprawie mają tendencję do zaginania i są mniej wytrzymałe;
 • oprawa twarda – to sztywna okładka z papierowym wkładem. Cechuje ją solidna konstrukcja, wytrzymała i zwykle bardziej estetyczna. Wiele osób preferuje właśnie tę formę, choć książki drukowane w ten sposób są cięższe. Jeśli grubość grzbietu jest spora, czytelnikom może być niewygodnie. Warto dodać też, że jest to oprawa znacznie droższa niż oprawa miękka. Z tego powodu najczęściej wybierana jest przy publikacjach okolicznościowych czy albumach.

Produkty w oprawie miękkiej możemy podzielić na trzy rodzaje:

 • oprawa klejona – ma płaski grzbiet, a strony środka łączone są klejem;
 • oprawa zeszytowa – połączona zszywkami. W takiej książce grzbiet jest krawędzią;
 • oprawa spiralna – jej wnętrze to luźne kartki z otworami, przez które przeprowadza się drut.

Bez względu na to, czy wybiorą Państwo książkę w oprawie twardej, czy miękkiej – podołamy każdemu zleceniu! Nie ma znaczenia również sposób łączenia czy liczba stron.

 

Okładka przy druku książek

Na okładki wpływa nie tylko rodzaj oprawy. Jej wygląd zależy również od wybranego uszlachetnienia. Co to znaczy? Książki mogą być pokryte wybraną folią o gładkiej powierzchni. Nadają one matowego lub błyszczącego wykończenia. To decyzja całkowicie zależna od gustu Klienta. Wykorzystuje się ją zarówno gdy została wybrana oprawa miękka zeszytowa, jak i spiralowana. Sama okładka może być zadrukowana jednostronnie lub dwustronnie. Należy to uwzględnić w przygotowaniu pliku do druku.

 

Druk książek w małych nakładach

Książki drukowane w niskich nakładach to dzięki technologii cyfrowej stosunkowo tanie rozwiązanie. Z powodzeniem można w ten sposób realizować zlecenia druku na żądanie – systematyczne produkowanie książek według potrzeb. Nasz park maszynowy przystosowany jest do szybkiej pracy. Nie trzeba więc wykonywać zamówień z wyprzedzeniem. Druk książek na bieżąco to ekonomiczny wybór. Jednocześnie dostosowujemy wygląd książek, papier, grubość grzbietu i okładki do indywidualnych preferencji.

 

Druk książek w oprawie klejonej z wnętrzem czarno-białym

Jeśli są Państwo zainteresowani najpopularniejszą metodą niskonakładowego drukowania książek – zapraszamy do skorzystania z naszej oferty! W drukarni CYFROWO.COM.PL spełnimy marzenie o idealnych książkach. Zachęcamy Państwa również do zapoznania się z naszą pozostałą ofertą. Specjalizujemy się również w druku takich produktów jak katalogi spiralowane, czasopisma, kolorowe broszury reklamowe, a także wysokiej jakości etykiety samoprzylepne na rolce. Zachęcamy do kontaktu drogą mailową lub telefoniczną bądź do wizyty w naszym biurze.


↵   Powrót do strony głównej