Wydruk instrukcji obsługi

WYDRUK INSTRUKCJI OBSŁUGI

CYFROWO.COM.PL oferuje nie tylko druk ulotek, katalogi reklamowe czy naklejki, ale również niezbędne instrukcje obsługi. Zgodnie z wymogami Unii Europejskiej niektóre produkty wymagają instrukcji obsługi w języku, w którym są sprzedawane. Nasza drukarnia online dokłada wszelkich starań, aby druk instrukcji obsługi lub instrukcji z gwarancją spełniał Państwa życzenia oraz wymogi prawne.

 

Wybierz rodzaj oprawy

Sam skomponuj dokładnie taki produkt, jaki potrzebujesz. Zacznij od wyboru oprawy. Zostaniesz przeniesiony do kalkulatora, gdzie będziesz mógł samodzielnie wykonać wycenę.

 

Druk instrukcji obsługi i instrukcji z gwarancją

Karty gwarancyjne są tak samo ważne (o ile nie ważniejsze) jak same instrukcje obsługi. Umożliwiają uzyskanie pomocy w przypadku usterki, a czasami są w nich także zawarte informacje o terminowych przeglądach technicznych sprzętu, zatem powinny być trwałe i czytelne. Jeśli karty gwarancyjne są mało wytrzymałe, mogą Państwo narazić klientów na problemy z użytkowaniem, a wizerunek marki – na pogorszenie.

W takich sytuacjach warto wybrać usługi sprawdzonej drukarni, której zaufały już tysiące zleceniodawców. CYFROWO.COM.PL pomoże Państwu przygotować wydruki będące powodem do dumy. Druk instrukcji obsługi z kartami gwarancyjnymi to tylko jedna opcja w ofercie naszej drukarni – szeroki wybór dostępnych produktów świadczy o możliwościach przedsiębiorstwa. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi projektami, jakie realizuje drukarnia.

 

Instrukcje obsługi – jak je przygotowujemy?

Dzięki rozbudowanemu parkowi maszynowemu oraz pasji naszych specjalistów jesteśmy w stanie uzyskać dokładnie takie efekty, na jakich Państwu zależy. Instrukcje drukujemy w wielu różnych formatach, na kilku rodzajach papieru, zarówno w pełnym kolorze, jak i na czarno-biało. Wybór odpowiedniej opcji kolorystycznej umożliwia druk instrukcji obsługi na potrzeby urządzeń elektrycznych, zabawek czy mebli.

Po wydruku instrukcji obsługi trzeba zadbać o ich prezentację, czyli m.in. odpowiednie połączenie stron. Instrukcje obsługi czy użytkowania w zależności od produktu mają różną objętość – to główna kwestia do rozważenia przy wyborze sposobu połączenia stron. Poniżej objaśniamy różnice pomiędzy dostępnymi opcjami.

 

Druk instrukcji spiralowanych

W tym przypadku instrukcję obsługi, a właściwie jej okładkę i strony, łączy wygodna spirala. To doskonały wybór, jeśli druk instrukcji obsługi dotyczy wielu stron albo jeśli na każdej stronie umieszczono wiele informacji i skomplikowanych ilustracji lub schematów. Wówczas użytkownik wygodnie otworzy instrukcję bez obaw o jej przypadkowe zamknięcie w trakcie montażu czy konserwacji produktu.

 

Druk instrukcji klejonych

Specjalnością naszej drukarni są katalogi klejone, dlatego oferujemy również klejone instrukcje obsługi. To doskonały wybór dla tych z Państwa, którzy planują przygotowanie instrukcji o dużej liczbie stron. Warto także pamiętać, że takie produkty wyglądają profesjonalnie obok standardowych instrukcji szytych. Klejone woluminy są również trwałe, zatem umożliwiają wielokrotne przeglądanie. Jeżeli jednak konieczne jest wielokrotne otwieranie instrukcji na płasko, warto wybrać instrukcje spiralowane lub szyte zszywkami

 

Druk instrukcji składanych

W CYFROWO.COM.PL drukujemy także instrukcje obsługi składane - w postaci wielokrotnie złożonych ulotek. Takie materiały są bardzo wygodne dla użytkownika – niewielka objętość sprawia, że instrukcja dobrze leży w dłoni, a złożona nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Bardzo często tego rodzaju produkty to druk instrukcji montażu nieskomplikowanych konstrukcji (np. mebli). Tak jak w przypadku ulotek, instrukcje obsługi również mogą być składane na kilka sposobów – w harmonijkę czy kształt litery C.

 

Druk instrukcji szytych

Druk instrukcji montażu oraz szycie odbywa się zgodnie z Państwa życzeniem, zarówno jeśli chodzi o projekt graficzny, jak i sposób połączenia stron. Szycie zszywkami płaskimi najlepiej sprawdza się w publikacjach nie dłuższych niż 60 stron. Jeśli klientom zależy na szyciu wraz z możliwością wkładania instrukcji do segregatora, zapewniamy zszywki oczkowe (eurozszywki). Dzięki nim użytkownik w prosty sposób zgromadzi w jednym miejscu wszystkie posiadane instrukcje.. Takie rozwiązanie jest również bardzo korzystne cenowo – nic dziwnego, że to opcja najczęściej wybierana wśród naszych klientów.

 

Instrukcja obsługi – druk offsetowy czy druk cyfrowy?

Wiele innych drukarni na rynku oferuje offsetowy druk instrukcji obsługi. CYFROWO.COM.PL, zgodnie z nazwą, oferuje Państwu druk cyfrowy. Czym różnią się te dwie metody? Przede wszystkim tym, że druk cyfrowy najlepiej sprawdza się do niewielkich nakładów. Maszyny przygotowują dany artykuł papierowy na podstawie danych z komputera, które można zmieniać w dowolny sposób – każdy element może być zupełnie odmienny od poprzedniego. Cyfrowy druk instrukcji obsługi nie wymaga form drukarskich, przygotowanie plików trwa krótko, a odwzorowanie kolorów jest bardzo dokładne. Jedna z najważniejszych zalet tej metody to jednak jej niska cena.

Inną popularną techniką druku jest offset, który wymaga zastosowania specjalnej matrycy, a także odpowiedniej obróbki. Co za tym idzie, przygotowanie zleceń wydrukowanych drukiem offsetowym trwa dłużej i jest także droższe. Aby metoda była opłacalna, potrzeba dużego nakładu. Nie można personalizować każdego wydruku tak jak w przypadku metody cyfrowej. Jakość elementów oraz odwzorowanie kolorów przypomina efekty drukowania cyfrowego.

 

Przygotowanie plików do druku – bezpłatna pomoc grafika

Każda instrukcja obsługi musi spełniać pewne wymagania – zarówno pod względem Państwa wizji, wymagań prawnych, jak i przygotowanie do druku. Aby uniknąć błędów w przygotowaniu materiałów drukowanych, nasz grafik bezpłatnie zweryfikuje przesłane pliki. Specjalistyczna wiedza i wieloletnie doświadczenie pozwala dokładnie sprawdzić, czy zapisany projekt zawiera błędy. W razie problemów grafik podpowie Państwu, jaki element wymaga dopracowania, aby instrukcja obsługi była czytelna, bez obaw o potrzebę ponownego drukowania.

 

Druk instrukcji obsługi – personalizacja zamówienia

Instrukcje obsługi to produkty, które muszą służyć użytkownikowi nawet latami. W odróżnieniu od innych materiałów promocyjnych, instrukcje przechowywane są bardzo często w trudnych warunkach. Z tego względu wydruk powinien być wykonany na wytrzymałym papierze offsetowym lub kredowym. Dodatkowa oprawa zabezpieczy informacje i kartę gwarancyjną wewnątrz przed kurzem czy wilgocią.

Papier to nie jedyna opcja, jaką mogą Państwo dostosować do swoich potrzeb. Jak wcześniej zostało wspomniane, klient dopasowuje również sposób łączenia stron oraz obecność karty gwarancyjnej. Dodatkowo:

  • format – większe wymiary papieru poprawiają czytelność instrukcji, a także pozwalają zmniejszyć objętość publikacji. Należy jednak wziąć pod uwagę wielkość produktu oraz jego opakowanie;
  • liczbę stron – grubość instrukcji zależy przeważnie od liczby języków, w jakich zostały przedstawione dane;
  • kolor – w większości instrukcji obsługi informacje drukowane są w kolorze czarnym, ale czasami materiał uzupełnia zestaw kolorowych ilustracji. Ma to miejsce zwłaszcza w przypadku produktów ze skomplikowanym sposobem działania.

 

Koszty druku instrukcji obsługi

Cena druku instrukcji obsługi zależy od wymienionych wyżej ustawień, a także nakładu czy trybu przygotowania zamówienia. Wystarczy wprowadzić te dane do naszego kalkulatora u góry strony, a otrzymają Państwo wycenę zlecenia oraz przewidywany czas realizacji. Szybkość (zwłaszcza tryb ekspresowy) warto jednak potwierdzić z działem handlowym naszej drukarni – specjaliści sprawdzą dostępność maszyn i ocenią, czy produkty będą gotowe w wyznaczonym terminie.

  • Tryb ekonomiczny – 8 dni roboczych.
  • Tryb standardowy – 4 dni robocze.
  • Tryb ekspresowy – 2 dni robocze.

Jesteśmy profesjonalistami – w CYFROWO.COM.PL przygotowujemy również wydruki według niestandardowego projektu, np. w innym formacie lub z okładką z grubszego papieru. Obecnie klienci zwracają uwagę, jak zapakowany jest dany produkt, a także jak wygląda dołączona do niego instrukcja obsługi. Warto wyróżnić się na rynku i zadbać o detal – z pewnością zostanie to zauważone przez odbiorców.

W takim wypadku serdecznie zapraszamy do kontaktu, aby omówić szczegóły. Warto poprosić również o indywidualną wycenę, jeśli zamówienie zawiera kilka produktów różnego rodzaju. Wówczas naliczamy atrakcyjne zniżki, których nie uwzględnia nasz kalkulator.


↵   Powrót do strony głównej