DRUK MENU

Dobrze zaprojektowane menu restauracyjne ma wpływ na wszystko – na liczbę zamówień, ich zawartość, a nawet na zadowolenie gości oraz ich chęć odwiedzenia danego lokalu ponownie. Wie o tym coraz więcej restauratorów, którzy doskonale zdają sobie z tego sprawę i chętnie dokonują inwestycji w druk menu. W naszej drukarni realizujemy od lat druk kart menu w przeróżnych formach i kształtach. Warto się z nimi zapoznać.

 

Wybierz rodzaj oprawy swojego menu

Sam skomponuj dokładnie taki produkt, jaki potrzebujesz. Menu może być wykonane zarówno w formie szytej jak i np. spiralowanej. Aby zapoznać się z dokładną ceną, zacznij właśnie od wyboru rodzaju oprawy. Zostaniesz przeniesiony do kalkulatora, gdzie samodzielnie wykonasz dokładną kalkulację kosztów druku.

 

Druk menu restauracji – czym się kierować?

Warto zacząć od tego, że menu restauracyjne jest w zasadzie jedynym przedmiotem, który może wpływać na decyzję zakupowe konkretnego klienta. Co ważne – nie tylko te pozytywne, lecz także negatywne. To właśnie na menu spoczywa czasami cała przyszłość danego lokalu restauracyjnego i jest równie istotna, jak wyposażenie, wygląd elewacji zewnętrznej czy opinie w sieci. Nie jest to jednak wiedza powszechna, gdyż w dalszym ciągu wielu restauratorów uznaje inne elementy wyposażenia za istotniejsze.

Dobrze skomponowane menu zawiera wszystkie wartościowe elementy graficzne, dzięki którym klient może ocenić wizualnie jakość danej potrawy, a także tekst, który w takim samym lub większym stopniu wywołuje w nich chęć złożenia zamówienia. Warto zatem, aby kartę dań uzupełniały informacje takie jak:

 • nazwa dania,
 • cena brutto,
 • alergeny,
 • składniki,
 • zdjęcie,
 • ciekawy opis,
 • rodzaje pasujących napojów.

W ten sposób można stworzyć takie karty menu, które z całą pewnością przyczynią się do składania przez klientów znacznie większych, obszerniejszych zamówień. Nawet mimo ich stosunkowo wysokiej ceny, opis oraz atrakcyjne zdjęcia mogą spowodować wzrost popularności konkretnego dania, które restaurator chce wyeksponować jak najbardziej.

 

Piękny projekt to nie wszystko – liczy się jakość

Bardzo istotne jest, aby menu było wydrukowane w sposób adekwatny do jego zastosowania. Branża spożywcza i restauracyjna jest bardzo wymagająca, głównie z uwagi na fakt, że dokonanie zakupu w którejkolwiek restauracji wymaga od klienta sporego zaufania pod kątem bezpieczeństwa. Podejście restauratora względem jakości widać nawet po menu i to ono może zupełnie zmienić opinie klienta o danym lokalu.

 

Wydruk menu – katalogi reklamowe

Popularnym wyborem wśród restauratorów są katalogi reklamowe, które stanowią znakomity wybór jako wydruk menu. Akcesoria te występują jednak w wielu przeróżnych wariantach, które należy bezwzględnie dopasować do swojej restauracji oraz charakterystyki klientów, którzy ją odwiedzają. Dla przykładu przy dzieciach doskonale sprawdzi się wytrzymały i trwały wariant, a w restauracjach eleganckich i ekskluzywnych – wysoka jakość i luksusowa stylistyka. Pod względem rodzaju oprawy, do wyboru są:

To jednak nie wszystko, a właściwie sam początek wielu możliwości, które daje nasza drukarnia. Restauratorzy mogą decydować o szeregu innych dodatkowych atrybutów i wariantów, dzięki którym z całą pewnością mogą dopasować wybrany model do swoich oczekiwań oraz kreatywności. Poszczególne strony mogą być wykonane z:

 • papieru kredowego błysk – bardzo wytrzymały i oporny na zużycie,
 • papieru kredowego mat – elegancki, przyjemny w dotyku i trwały,
 • papieru offsetowego – ekonomiczny, nieco mniej wytrzymały, lecz znacznie tańszy.

Okładki z kolei możemy wykonać z papieru kredowego błysk lub mat i zabezpieczyć wydruk dodatkowo:

 • folią błyszczącą – idealny wybór dla osób, którym zależy na zwiększeniu nasycenia kolorów i wydobyciu ich głębi,
 • folią matową – folia nieco przytłumia kolory, lecz zwiększa prestiż dzięki matowej, eleganckiej strukturze.

Jak widać, wybór jest bardzo szeroki, a wpływ wybranego materiału na efekt końcowy – nieoczekiwanie duży. Z tego względu zawsze warto stosować się do zaleceń naszych specjalistów i zdecydować się na ten odpowiedni, który będzie w stanie sprostać wielu trudnościom podczas restauracyjnego użytkowania.

 

Karta menu do druku – katalogi klejone

Katalogi klejone bardzo często służą jako karta menu do druku w restauracji. Fakt ten nie wynika z przypadku – w katalogach można z łatwością zaprezentować całą bieżącą ofertę restauracji, uzupełnić opis ciekawymi i atrakcyjnymi wizualnie zdjęciami i przedstawić je tak, aby gość z chęcią skorzystał z oferty.

Katalog klejony jest znakomitym wyborem dla restauracji, które chcą w formie niewielkiej książki przekazać swoim klientom jak najwięcej istotnych informacji. Wynika to z tego, że klejenie najlepiej sprawdzą się w przypadku katalogów wielostronnych, bogatych w wiedzę oraz ogólne informacje na temat sposobu działania firmy, jej dotychczasowych sukcesów czy uzyskanych przez lata certyfikatów.

 

Menu druk – katalogi spiralowane

Karty możemy wydrukować także w formie spiralowanej, która dla wielu restauratorów może stanowić nieco lepszy wybór niż klejone. Dlaczego? Przede wszystkim z uwagi na łatwość kartkowania oraz możliwość otwarcia całego menu na płasko, co dla gości każdej restauracji z pewnością ma ogromne znaczenie. Co ciekawe, jako klient możesz zdecydować indywidualnie o kolorze spirali, aby móc dopasować ją do kolorystyki menu, w tym motywu przewodniego lub akcentu. Detale są bardzo istotne.

 

Wydruk menu – katalogi szyte

Druk menu restauracji w formie katalogów szytych też uznaje się za dobry wybór, głównie z uwagi na korzystną cenę oraz ponadprzeciętną trwałość tego rozwiązania. Ten wariant również można rozłożyć na płasko i cechuje go w zasadzie taka sama atrakcyjność wizualna, jak model powyższy. Z tą jednak uwagą, że różnica pomiędzy spiralą a szyciem jest bardzo duża w kwestii stylistyki. Spirala może kojarzyć się z biurem, dlatego może wyglądać najlepiej w przypadku restauracji industrialnych lub eleganckich, szyte zaś są uniwersalne i można je wkomponować do lokali gastronomicznych każdego typu.

 

Menu – drukarnia ma znaczenie!

W naszej firmie nie uznajemy półśrodków i kompromisów, dlatego od początku istnienia do produkcji wszystkich produktów oferowanych przez naszą drukarnię wykorzystujemy wyłącznie najlepsze materiały. Wszystkie, dzięki sprawdzonemu pochodzeniu i udowodnionej charakterystyce, zapewniają wiele miesięcy intensywnej eksploatacji i mogą stanowić idealne tło dla większości pomysłów restauratorów.

Od lat realizujemy wydruk w różnych formatach i w pełnym kolorze oraz czerni i bieli, mamy także dostęp do produktów najwyższej klasy, a papier kredowy używany przez naszych specjalistów uchodzi za najlepszy w swojej cenie. Możesz zatem zdecydować podczas składania zamówienia o:

 • formacie – A4, A5 oraz A6,
 • papierze – offsetowy, kredowy błysk i kredowy mat,
 • orientacji – poziom lub pion,
 • kolorach – czerń lub pełny kolor,
 • liczbie stron.

 

Wydruk menu – na co zwrócić uwagę przed złożeniem zamówienia?

Wydruk menu wydaje się skomplikowany i tak w istocie jest, jednak możliwość jego opracowania oraz wydrukowania przez naszą firmę sprawia, że prawidłowa ekspozycja potraw wcale nie jest tak trudna, jak Państwo zakładacie. Wystarczy skontaktować się z nami i złożyć zamówienie. Pomożemy we wszystkim – od wyboru formatu, poprzez ocenę pliku oraz jego wydruk.

Jesteśmy firmą, dla której liczy się wyłącznie wysoka jakość, z tego też powodu każdy zadruk jest szczegółowy i zgodny (przy zachowaniu obecnych możliwości technicznych) z zawartością pliku. Można zdecydować także o szybkości realizacji zlecenie – od trybu ekonomicznego (do 10 dni roboczych), na ekspresowym kończąc (do 3 dni roboczych). Pośrodku znajduje się wariant standardowy (do 6 dni roboczych).


↵   Powrót do strony głównej