Oprawa broszurowa a oprawa miękka

Temat:


Właściwości oprawy broszurowej – oprawa broszurowa a oprawa klejona miękka

Data ostatniej modyfikacji: 25.05.2023 r.

Oprawa broszurowa a oprawa miękka

 

Oprawa broszurowa to popularne wykończenie dla wielostronicowych prac poligraficznych, często stosowana przez wydawnictwa i drukarnie cyfrowe oraz offsetowe. Zrozumienie, czym jest oprawa broszurowa i miękka oprawa klejona oraz różnic w konstrukcji stosowanych rodzajów opraw pozwoli na zamówienie nakładu książek, katalogów i broszur perfekcyjnie dopasowanych do oczekiwań.

 

Oprawa broszurowa – co to znaczy?

Oprawa czyni ze zbioru luźnych kartek broszurę, katalog lub książkę, nadając wydawnictwu charakter reklamowy, informacyjny bądź literacki. Broszurowa oprawa to chętnie stosowany rodzaj wykończenia, gdy na realizację zamówienia – np. druk broszur czy katalogów – nie ma zbyt wiele czasu. Wdrożenie nowego cennika, skrypty na szkolenie czy dodruk katalogów na targi branżowe to często bardzo pilne prace.

 

Broszura i oprawa broszurowa – co to znaczy?

Broszura to objętościowo niewielka książeczka złożona z kilkunastu lub kilkudziesięciu stron wnętrza i z reguły nieco grubszej okładki. W oprawie broszurowej kartki są bezpośrednio zszyte 2 zszywkami z okładką i stanowią bardzo wytrzymałą całość. Oprawę broszurową stosuje się w przypadku książek, biuletynów lub wielostronicowych dokumentów.

 

Oprawa broszurowa a oprawa miękka klejona do katalogów

Katalogi drukowane w niskim nakładzie to specjalność Drukarni CYFROWO.COM.PL. Oprawa broszurowa, a także miękka oprawa klejona katalogu, to praktyczne i ekonomiczne rozwiązania, które znajdują wielu zwolenników. Jeśli zadanie polega na wydaniu katalogu lub innego wielostronicowego materiału reklamowego, muszą Państwo zadać sobie pytanie: oprawa broszurowa czy miękka oprawa klejona?

W ofercie znajdują się oba warianty w opcjach konfiguracji zamówienia. Oprawy broszurowe i klejone miękkie wykorzystujemy do produkcji poligraficznej w technice druku cyfrowego. Niskonakładowy druk cyfrowy jest znakomitą alternatywą dla technologii offsetowej, opłacalnej przy dużych zamówieniach korporacyjnych. Oferujemy m.in. katalogi szyte zeszytowo w nakładzie do 2 000 szt., cenniki, instrukcje obsługi i druk książek.

 

Miękka okładka do książki w oprawie klejonej

Drukowane cyfrowo książki w miękkiej okładce (tzw. miękkiej oprawie) dają pełną gwarancję efektownego zaprezentowania treści czytelnikom. Grono autorów z roku na rok zwiększa się, a wraz z nim rośnie zapotrzebowanie na niskonakładowy druk cyfrowy książek na zamówienie. W konfiguratorze mają Państwo możliwość zaznaczenia wybranej opcji oraz sprawdzenia kosztów produkcji przy różnych parametrach druku. Niskonakładowa książka z wnętrzem czarno-białym może zostać wykonana w wersji szytej zeszytowo, klejonej lub spiralowanej.

Okładka do książki znacznie lepiej prezentuje się w pełnym kolorze. Wybiórcze zdobienia folią metaliczną w kolorze złota lub srebra umożliwia dodatkowa opcja metalizacji, która sprawdza się na wszystkich rodzajach okładek. Druk cyfrowy przełamuje konieczność zamawiania od razu bardzo dużych nakładów. Nowocześniejsze technologie niż offset pozwalają drukować książki w najwyższej jakości i niskim nakładzie, a co najważniejsze w przystępnych cenach.

 

Miękka okładka do książki w oprawie klejonej – czym różni się od oprawy broszurowej?

W zestawieniu opcji: oprawa broszurowa a oprawa miękka klejona, ta druga pozwala stworzyć produkt o znacznie większej liczbie stron. Książka w miękkiej oprawie może być dodatkowo wyposażona w obwolutę bądź skrzydełka. Z innych cech charakterystycznych, oprawa miękka klejona jest oprawą droższą, mniej wytrzymałą i wymagającą więcej czasu w trakcie produkcji.

 

Jak skonfigurować okładkę do katalogu reklamowego?

Zachęcamy do skorzystania z konfiguratora na stronie, dzięki któremu wykorzystacie Państwo w pełni możliwości produkcyjne nowoczesnej drukarni cyfrowej. Przy zamówieniu na katalogi klejone i katalogi spiralowane oraz katalogi szyte zeszytowo warto skorzystać z szerokiego wyboru papieru na wnętrze i okładkę, a także zastosować atrakcyjne wykończenie oprawy.

Park maszyn przystosowanych do produkcji krótkich serii katalogów reklamowych i broszur daje wiele możliwości. Drukarnia cyfrowa CYFROWO.COM.PL posiada jeden z najnowocześniejszych na świecie modeli maszyny drukujących tonerem stałym. Urządzenie jest wyposażone w moduł kontroli jakości druku w czasie rzeczywistym. Efektem tego jest weryfikacja barw w trybie ciągłym pracy maszyny i zgodność z normami zarówno przy krótkiej serii, jak i przy zleceniu w nakładzie kilkudziesięciu tysięcy sztuk. Przy takich możliwościach jesteśmy w stanie zaoferować Państwu bardzo krótki czas realizacji i bezkonkurencyjną jakość!

 

Co kryje oprawa broszurowa we wnętrzu?

Broszura to zwięzły i przejrzyście zaprojektowany materiał zwykle w kolorystyce czarno-białej o charakterze reklamowym bądź informacyjnym. Główne zadanie broszury jest zainteresować zagadnieniem, przyciągnąć uwagę do treści i odpowiedzieć na najważniejsze pytania. W katalogu reklamowym, który jest bardziej prestiżowym rodzajem broszury, mają Państwo okazję zaprezentować produkty w atrakcyjnej wizualnie formie, zlecając druk fotografii z sesji i kolorowych grafik z opisami. Decydując się na druk broszury, klienci stawiają większy nacisk na wartość merytoryczną treści, w tym rozbudowane opisy, a infografika odgrywa drugoplanową rolę.

Broszura powinna być poręczna, czytelna i wygodna w użyciu, dlatego jej format to zwykle A4.

 

Rodzaje materiałów drukowanych w oprawie broszurowej:

  • Broszura informacyjna z przejrzystymi opisami, które stanowią większość zadruku;

  • Przewodnik w formie poręcznej broszury opatrzony infografiką i mapkami;

  • Broszura sportowa dla kibiców lub zawodników, zawierająca zasady gry np. obowiązujące lokalnie na polu golfowym czy na planszy scrabble;

  • Status organizacji, zbiór przepisów lub regulamin w okładce broszurowej;

  • Broszura wyborcza zawierająca listę kandydatów i program partii politycznej;

  • Broszura reklamowa – tańsza wersja katalogu;

  • Broszura dwu- lub trzyczęściowa (dyptyk lub tryptyk).

 

Jak skonfigurować broszurę do druku?

Materiał drukowany w oprawie broszurowej trafia w ręce rozmaitych odbiorców: klientów, uczniów, studentów, członków organizacji, wyborców, uczestników szkolenia lub imprezy sportowej. Warto uwzględnić to w projekcie i konfiguracji druku. Objętość broszury zależy od ilości i jakości informacji, które chcą Państwo przekazać, podobnie jak format, gramatura papieru i kolorystyka wnętrza oraz okładki. Broszurowe wydanie może mieć od jednej do kilkudziesięciu stron, a okładka broszury chroni wnętrze i sygnalizuje o temacie broszury. Zachęcamy do skorzystania z wygodnego konfiguratora i zamówień online.

 

FAQ

  • Kiedy sprawdza się oprawa broszurowa?

Oprawa broszurowa to dobry wybór przy materiałach wielostronicowych o ilości stron nieprzekraczającej 60 stron takich jak przewodniki, instrukcje, regulaminy czy broszury reklamowe – można wykonać ją niezwykle szybko, a więc to dobry wybór, gdy zależy nam na czasie wykonania. Jej dużą zaletą jest też cena - jest znacznie tańsza aniżeli oprawa klejona.

  • Kiedy sprawdza się oprawa klejona miękka?

Miękka oprawa klejona sprawdza się przy książkach i katalogach o dużej ilości stron (48 i więcej).


↵   Powrót do listy artykułów