Co to jest folia soft touch i czym różni się od matowej i błyszczącej

Temat:


Co to jest folia Soft Touch? Czym różni się od folii matowej i błyszczącej?

Data ostatniej modyfikacji: 18.05.2023 r.

Aplikowanie folii soft touch

 

Na rynku istnieje kilka sposobów na to, aby zabezpieczyć wydrukowany arkusz. Kiedy dokument jest dla nas ważny, zależy nam przecież na jego dobrej kondycji oraz estetycznym wyglądzie. Niezależnie więc od tego, czy jest to wizytówka, ulotka czy okładka katalogu, należy dbać właśnie o takie detale. Klienci bardzo zwracają na nie uwagę, co niestety czasem zostaje przeoczone przez producentów, czym tracą na tle konkurencji. Dziś zajmiemy się więc tematem, jakim jest folia Soft Touch. Poznają Państwo jej zalety oraz to, co odróżnia ją od pozostałych folii laminacyjnych.

 

Folia Soft Touch – co to jest?

Folia Soft Touch to rodzaj folii laminacyjnej, która nadaje powierzchni druku miękkie i aksamitne wrażenie w dotyku. Jest ona typem folii matowej, która może być stosowana do zabezpieczania druków offsetowych, cyfrowych i sitodrukowych, aby nabrały efektu miękkiej i matowej powierzchni.

 

Jak powstaje okładka laminowana, czyli przykład zastosowania folii Soft Touch

Zamawiając katalogi reklamowe, większość klientów decyzuje się na dodatkowe uszlachetnienie zewnętrznej strony okładki. Służy to tego właśnie proces foliowania. Jak on przebiega?

Najpierw wybiera się odpowiedni rodzaj papieru, który będzie stanowić podstawę okładki. Następnie przechodzi się do drukowania grafiki, która ma się znaleźć na okładce. Kiedy proces ten zostanie zakończony, następuje nakładanie folii (na przykład właśnie folii Soft Touch) na wcześniej przygotowany arkusz. Folia Soft Touch czy innego rodzaju folia, jest aplikowana przy użyciu specjalnej maszyny laminującej. Dzięki zastosowaniu bardzo wysokiej temperatury i dużego docisku, foliarka trwale nakłada folię na podawany arkusz. 

Końcowy etap to tak naprawdę proces wykańczania. Obejmuje on najczęściej takie czynności jak cięcie, bigowanie, a potem zszywanie lub klejenie okładki z wnętrzem katalogu.

 

Gdzie wykorzystuje się folię soft touch?

Jest ona bardzo popularnym wyborem w druku materiałów marketingowych oraz w tworzeniu innych podobnych artykułów. Folią Soft Touch laminuje się więc:

 

Jakie zalety ma folia Soft Touch?

Folię Soft Touch nie bez powodu stosuje się na tak szeroką skalę – laminat ten ma bowiem naprawdę wiele zalet. Zacznijmy wiec od tego, że jest on wyjątkowo aksamitny i miękki w dotyku. Folia Soft Touch nadaje powierzchni wyjątkowego wykończenia, co zdecydowanie zwiększa atrakcyjność produktu i przyciągnąć uwagę niejednego klienta. Ten elegancki oraz wyrafinowany wygląd zdecydowanie świetnie nada się do opakowań na dobra luksusowe bądź na zaproszenia czy karty dla wyjątkowych dla nas osób. Z tego powodu z jej pomocą odbywa się także produkcja tak wielu wyrobów poligraficznych. Estetyka ma znaczenie, ponieważ ci bardziej wymagający klienci zawsze zwracają uwagę właśnie na takie detale.

Poza kwestią związaną z wyglądem, folia Soft Touch wyróżnia się także swoją funkcjonalnością. Jest ona bowiem wysoce odporna na zarysowania i różne inne uszkodzenia mechaniczne, co skutecznie chroni druk przed zniszczeniem. 

Laminat Soft Touch jest w pełni odporny na działanie wilgoci. Produkt zabezpieczony w ten sposób, w kontakcie z tłuszczem oraz innymi płynami, dłużej pozostanie w dobrym stanie. 

 

Folia matowa czy błyszcząca - czym różnią się one od folii Soft Touch

Folia Soft Touch różni się od tej matowej i błyszczącej folii przede wszystkim w sposobie wykończenia. Jak sama nazwa wskazuje, folia „błysk” ma je w lśniącej, odbijającej wersji. Folia matowa jest bardzo podobna do folii Soft Touch. Różnica polega głównie na wrażeniach dotykowych - ta ostatnia jest bardziej aksamitna. Poza tym jest bardziej odporna na zarysowania. Tak jak więc już wspominaliśmy, to idealny wybór dla projektów wymagających oraz eleganckich.

 

Folia na okładki do książek, katalogów i na inne produkty

Wybór folii na okładki zależy przede wszystkim od rodzaju projektu, jaki chcą Państwo stworzyć. Powinien on z nim w pełni współgrać oraz być zgodny z Państwa wizją i dotychczasową strategią marketingową. Jeśli są Państwo zainteresowani naszymi usługami, proszę przesłać nam za pomocą podanych na stronie adresów e-mail zapytanie ofertowe. Prowadzimy także indywidualne doradztwo.

 

FAQ

  • Do czego wykorzystuje się folię Soft Touch?

Z jej pomocą stworzą Państwo zarówno wizytówkę, zaproszenia, okładki na książki, jak i notesy, a także inne produkty. Tak naprawdę możemy dostosować ją do wszystkich artykułów, które dostępne są w naszym asortymencie. By dowiedzieć się więcej na ten temat, mogą Państwo skontaktować się z nami poprzez podane na stronie adresy e-mail oraz numery telefonów.

  • Jakie właściwości cechują folię Soft Touch?

Folia Soft Touch oferuje wiele korzyści, takich jak aksamitny i miękki w dotyku efekt, odporność na zarysowania, wilgoć i tłuszcze oraz estetyczny wygląd. Dlatego jest popularnym wyborem w druku materiałów marketingowych i opakowań produktów.

  • Czym różni się folia Soft Touch od folii matowej i błyszczącej?

Przede wszystkim tym, że łączy ona ze sobą matową fakturę z aksamitną w dotyku powierzchnią. Jest odporna na zarysowanie, wilgośc i tłuszcze.


↵   Powrót do listy artykułów